Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  BenQ W500 – projektor z… dżojstikiem


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ W500 – projektor z… dżojstikiem
Dodał: Przemysław Imieliński 25.05.2007
Firma wprowadza do swojej oferty nowy rzutnik przeznaczony do projekcji filmów i zdjęć. Nowe urządzenie generuje niski poziom hałasu (28 dB), charakteryzuje się kontrastem 5000:1 i jasnością 1100 ANSI lumenów. Wyposażone zostało także w dżojstik do pozycjonowania obrazu na ekranie.


BenQ rozpoczyna sprzedaż nowego projektora do kina domowego – modelu W500, wykorzystującego technologię 3LCD. Projektor jest zgodny ze standardem 720p i został wyposażony w technologie BenQ Senseye, dynamiczną przysłonę, procesor obrazu HQV (Hollywood Quality Video), ma jasność 1100 ANSI lumenów oraz wysoki kontrast 5000:1. Projektor współpracuje z szeroką gamą urządzeń od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray.

Rozdzielczość High Definition
Dzięki zastosowaniu procesora obrazu HQV, projektor W500 nie tylko zamienia sygnał pochodzący z źródła analogowego średniej rozdzielczości (SD) na cyfrowy o jakości HD (High Definition). W celu otrzymania doskonałego obrazu HD pochodzącego ze źródła o jakości zbliżonej lub gorszej od HD wykonywana jest analiza, piksel po pikselu, wszystkich 1024 pikseli sygnału źródłowego.


Projektor BenQ W500 efektywnie wygładza także kontury poruszających się obiektów, dzięki zastosowaniu technologii Multi-Dimensional Diagonal Filtering (MDDF), która analizuje cztery piksele obrazu, zamiast zwyczajowo branych pod uwagę jedynie dwóch sąsiednich punktów obrazu. Filtr efektywnie działa nawet przy niewielkich kątach (5–7 stopni) odchylenia w przeciwieństwie do innych, działających sprawnie tylko w zakresie 30–45 stopni. Zapewnia to wysoką ostrość obrysów obiektów, nawet w przypadku kiedy obraz źródłowy jest silnie skompresowany. Co więcej, projektor używa zawansowanego procesu pod nazwą „motion adaptive de-interlacing”, w którym usuwa wszelkiego rodzaju niepożądane obiekty tzw. artefakty, które powstają wokół poruszających się obiektów w wyniku konwersji sygnału wideo do jakości HD.

Optymalnie dobrany i wierny obraz
Projektor W500 wyposażono w obiektyw z dynamiczną przysłoną, którego mechanizm naśladuje działaniem sposób w jaki ludzkie oko analizuje obraz. Na podstawie analizy sygnału wejściowego projektor dostosowuje parametry wyświetlanego obrazu tak, aby w przy wyświetlaniu ciemnych scen wyświetlać jak najwięcej szczegółów, z kolei dla scen z przewagą jasnego światła dodając do obrazu jak najwięcej dynamiki.


Projektor W500 bardzo wiernie odtwarza naturalne kolory przez proces oddzielnego dokładnego opracowania jasności każdej z barw składowych obrazu. Co więcej, kolor jest analizowany w pełnym 10 bitowym procesie, co dodatkowo wpływa na precyzyjne odtwarzanie kolorów i bardziej żywy i dynamicznej jakości obraz.

Łatwa instalacja
Projektor W500 jest wyposażony w dżojstik do pozycjonowania obrazu na ekranie przez przesuwanie obiektywu. Wbudowane fabrycznie tryby pracy pozwalają na wybranie trybu cinema – dla wyświetlania filmów oraz tryb dynamic – przy pracy projektora przy jasnym oświetleniu zewnętrznym. Dodatkowo, użytkownik może sam zaprogramować do trzech indywidualnych ustawień i następnie zapisać je w pamięci urządzenia.
Sugerowana cena projektora wynosi 3 899 zł. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją (6 miesięcy na lampę), a ewentualne naprawy wykonywane są w systemie door-to-door.

Specyfikacja techniczna
Parametry techniczne projektora BenQ W500
Technologia projekcji 3 LCD
Rozdzielczość podstawowa 720p
Jasność 1100 ANSI Lumenów
Kontrast 5000:1
Wielkość obrazu 23,5" to 300"
Wskaźnik projekcji 100" @ 3,3 m
Zoom 1,35x
Dystans projekcyjny 1,5m ~ 8 m (3,3 ~ 16,4 ft)
Wyświetlane kolory pełne 16,7 mln
Format obrazu 16:09
Źródło światła 140 Wat (2000 godzin / 3000 godzin w trybie ekonomicznym)
Głośność pracy 32 dB w trybie normalnym, 28 dB w trybie ekonomicznym
Częstotliwość pozioma 15~75 kHz
Częstotliwość pionowa 50~100 Hz
Źródła wejściowe S-Video: Mini DIN 4 pin x 1
Composite-Video: RCA jack x 1
RCA jack x 3
BNC (x5) x 1
HDMI (with HDCP) x 1
Sygnał video NTSC / PAL / SECAM / NTSC 4.43
HDTVTak, (EDTV, SDTV, HDTV kompatybilne (480i/p, 576i/p, 720p, 1080i)
Wymiary (W x H x D) 349 x 120 x 277 mm
Waga 3,9 kg


Cena: 3899 zł
Strona producenta: www.benq.pl

Zobacz także:
BenQ C1050 – 10 megapikseli i 3-krotny zoom
BenQ FP93GP – 19-calowy monitor z kontrastem 1300:1
BenQ E605 – 6 megapikseli z obrotowym obiektywem
BenQ P860 – 8 megapikseli z 6-krotnym zoomem optycznym
BenQ T700 – 7 megapikseli i dotykowy ekran LCD
BenQ MP510 – rzutnik do domowych pokazów
BenQ C640 – uniwersalność w dobrej cenie
BenQ C610 i E610 – dwa płaskie, eleganckie kompakty z matrycami 6 Mpix
Recenzja: BenQ DC X720 – wytrzymały towarzysz zabaw i wycieczek
BenQ X720 – najcieńszy 7-megapikselowy aparat na świecie
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.997s.