Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  BenQ RP652, czyli nowy dotykowy panel LED


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ RP652, czyli nowy dotykowy panel LED
Dodał: Błażej Organisty 18.06.2015
BenQ RP652 to 65 calowy monitor dotykowy o rozdzielczości Full HD przeznaczony przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych. Panel dotykowy rozpoznaje do 10 punktów jednoczesnego dotyku i jest kompatybilny z Windows, Mac OS X, Linux, Chrome OS (bez koniecznośći instalowania sterowników). Zainstalowany dedykowany Android OS umożliwia korzystanie z dołączonego oprogramowania WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej.


W czerwcu BenQ wprowadza na polski rynek kolejny interaktywny wielkoformatowy panel LED zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych – model RP652 o rozdzielczości 1920x1080 i jasności 350 cd/m2.

Ochrona wzroku
W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli BenQ RP652 wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu – Flicker–free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.

BenQ RP652


Wiele systemów, zero sterowników
RP652 zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android dla klas
Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Android OS zapewnia dostęp WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej.

BenQ RP652


Z kolei Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu co umożliwia jednoczesną pracę kilku osób. Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, są to m. in.: HDMI, USB (Media Player), MHL, VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.
Przełączenie źródeł odbywa się z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys – szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Głośniki, pisaki, pilot i oprogramowanie
BenQ RP652 ma wbudowane dwa 10W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

BenQ RP652


RP652 wyposażony jest w kieszeń i gniazdo standardu OPS (Open Pluggable Specification) umożliwiające instalację komputera na karcie (single board computer) i media playerów co umożliwia stworzenie autonomicznego, interaktywnego centrum multimedialnego.

Strona producenta: benq.pl

Zobacz także:
Giełda fotograficzna i dzień otwarty w Trójmiejskiej Szkole Fotografii
Telewizory Sony Android już na polskim rynku
Premiera Canon PowerShot G3 X
Aktualizacja oprogramowania aparatów Sony
Nowy monitor EIZO ColorEdge CS270
Dziesięć nowości od Sony
Aplikacja dla Androida BenQ Calqulator
Projektor BenQ MS630ST dostępny od czerwca
BenQ przygotował monitor 4K2K dla projektantów i grafików
BenQ PG2401PT – monitor dla fotografów i grafików

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.412s.