Rosnący rynek kamer sportowych zdobywa coraz więcej zwolenników. Ugruntowaną pozycję niewątpliwie mają kamery Gopro, a to m.in. za sprawą bogatej oferty dostępnych akcesoriów. Do tej pory nie było jednak możliwe mocowanie na kamerach Gopro akcesoriów fotograficznych, takich jak filtry. Zmieniło się to za sprawą POWERBEE – producenta akcesoriów do kamer sportowych, którego przedstawicielem jest firma Foxfoto z Łodzi. Najnowszy jego produkt do adapter filtrowy do kamer Gopro Hero3.
POWERBEE FA58 to produkt pozwalający na zastosowanie filtrów fotograficznych oraz innych akcesoriów fotograficznych (o średnicy 58mm) w kamerach GoPro HERO3. Dzięki niemu możliwe staje się uzyskanie efektów niedostępnych do tej pory dla kamer sportowych.
Adapter filtrowy umożliwia
korzystanie ze wszystkich rodzajów filtrów, np. uv, polaryzacyjnych, kolorowych, gwiazdkowych, szarych, połówkowych, itp. Pozwala też na stosowanie akcesoriów i filtrów systemu Cokin. Adapter został wykonany z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium, wyposażony jest też w dwa otwory do montowania smyczek. Montuje się go poprzez wciśnięcie na plastikową ramkę obiektywu. Montaż jest szybki i pewny, pozwalający na używanie w ciężkich warunkach.
Sugerowana cena detaliczna adaptera: 89zł brutto.
Zobacz także:Fotograf miesiąca Szerokiego Kadru: Michał ŁuczakPanasonic GX7 – przykładowe filmyNowa lampa błyskowa do makrofotografii od MeikeSigma wprowadza usługę zmiany mocowania obiektywuJasny obiektyw dla bezlusterkowców – Leica DG Nocticron 42.5mmPanasonic Lumix DMC-GX7 z wizjerem EVFNowe battery packi MeikeSamyang 16mm w wersji filmowejCanon LEGRIA mini – filmowanie bez użycia rąkRewolucja Sigmy – będzie serwis konwersji mocowańAutographer – aparat, który sam wyzwala migawkęFirmware dla 3 profesjonanych lustrzanek CanonaCanon 70D – film przykładowyWarszaty fotografii ulicznej z Akademią NikonaFujifilm zaprzestaje produkcji kolejnych filmówNowy firmware dla X-Pro1Nadchodzi nowy bezlusterkowiec PanasonicaLomography odtworzy obiektyw Petzvala dla lustrzanek analogowych i cyfrowych