Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  40 milionów lustrzanek Canon EOS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

40 milionów lustrzanek Canon EOS
Dodał: Marcin Pawlak 17.05.2010
Canon poinformował o osiągnięciu rekordowego wyniku – łączna liczba wyprodukowanych przez firmę aparatów analogowych i cyfrowych lustrzanek (SLR) z serii EOS przekroczyła 40 milionów.


Seria EOS, której nazwa pochodzi od słów „Electro Optical System” (system elektrooptyczny) i jest zarazem imieniem mitologiczne greckiej bogini świtu, została wprowadzona na rynek w 1987 roku. Od tego momentu aparaty z tej serii cieszą się olbrzymią popularnością wśród pasjonatów fotografii na całym świecie:
  • W 1987 w fabryce firmy Canon w Fukushimie w Japonii wyprodukowano pierwszą cyfrową lustrzankę EOS, model EOS 650.
  • W 1997 liczba wyprodukowanych aparatów EOS przekroczyła dziesięć milionów.
  • W 2003 roku Canon wyprodukował 20-milionowy aparat EOS, podwajając poprzedni 10-milionowy rekord w ciągu zaledwie sześciu lat.
  • W grudniu 2007 roku, w 20 rocznicę wprowadzenia serii EOS, produkcja cyfrowych lustrzanek z serii EOS przekroczyła 30 milionów — w zaledwie cztery lata po osiągnięciu progu 20-milionów.
  • W kwietniu 2010 roku Canon osiągnął obecny, 40-milionowy rekord — wzrost o 10 milionów sztuk w zaledwie cztery lata i dwa miesiące.
Seria EOS została wprowadzona na rynek jako zupełnie nowy system lustrzanek cyfrowych z autofokusem i pierwszym na świecie złączem elektronicznym, które zapewniało pełną elektroniczną kontrolę nad całym aparatem. Duża szybkość i łatwość obsługi były nieodłącznymi cechami kolejnych produktów, w tym oryginalnego profesjonalnego modelu EOS-1 z 1989 roku i kompaktowego aparatu EOS 500 z 1993 roku.
 
Po wprowadzeniu modelu EOS D30 w 2000 roku Canon opracował szereg zaawansowanych technologii, których celem było zapewnienie jak najlepszej jakości obrazu, takich jak matryce CMOS, wysokowydajne cyfrowe przetworniki obrazu DIGIC oraz szeroka gama obiektywów EF.
 
W 2009 roku Canon poinformował o wyprodukowaniu 50-milionowego obiektywu EF. Japoński producent wytworzył 10 milionów obiektywów w ciągu zaledwie dwóch lat.
 
W lutym tego roku Canon rozszerzył rodzinę EOS o model EOS 550D, rewolucyjną lustrzankę cyfrową, przeznaczoną na rynek konsumencki, z 18-megapikselową matrycą CMOS, rozszerzonym zakresem czułości ISO i możliwością rejestrowania wideo w Full HD.

Zobacz także:
Fotografia nocą - multimedialna prezentacja fotografii Zbigniewa Podsiadło
Pokażcie, jacy jesteście - konkurs NIKONA i TROLL-a
Bezpłatne warsztaty Sigma ProCentrum w Krakowie
Adobe Camera Raw oraz DNG Converter 6.1 - na razie w wersji testowej
LEICA SUMMILUX-M 35 mm f/1.4 ASPH.
Pakiety Creative Suite 5 już dostępne na polskim rynku
Hama oferuje zestaw do wykonywania zdjęć panoramicznych
Nowa rodzina filtrów żelowych Cokin PHOTOGELs
Będzie kamkorder Sony z wymienną optyką i bagnetem E!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.114s.