Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Pierwszy czytnik kart CFast na eSATA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pierwszy czytnik kart CFast na eSATA
Dodał: Marcin Pawlak 14.01.2010
Firma Addonics Technologies wprowadziła do sprzedaży pierwszy czytnik kart CFast, podłączany do komputera za pośrednictwem szybkiego łącza eSATA.


Nowy czytnik firmy Addonics przeznaczony jest do odczytu kart pamięci CFast – a więc w standardzie, który ma być następcą bardzo popularnych obecnie kart CF. Zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest zastosowany interfejs: w kartach CF wykorzystywana jest adaptacja równoległego złącza ATA, natomiast karty CFast korzystają z szeregowego złącza SATA. W konsekwencji karty CFast mogą osiągać znacznie wyższe prędkości transmisji danych, gdyż maksymalna wydajność interfejsu ATA to 133 MB/s, natomiast wydajność SATA sięga 600 MB/s.


Oczywiście, aby obsłużyć tak wydajne nośniki, sam czytnik musi łączy się z komputerem za pośrednictwem odpowiednio wydajnego złącza. W tym wypadku jest to złącze eSATA, a dokładniej jego hybrydowa wersja zawierająca również komplet sygnałów USB (zwana EUHP). Wykorzystanie takiego złącza pozwala zapewnić czytnikowi zasilanie, którego standardowa wersja złącza eSATA jest pozbawiona. Niestety, odpowiedni kabel EUHP z obsługą zasilania nie jest dostarczany w zestawie, trzeba go dokupić za jedyne 16 dolarów. Oczywiście, za pomocą przewodu EUHP czytnik można połączyć jedynie z komputerami wyposażonymi w odpowiednie złącza – obecnie są to głównie najnowsze modele notebooków. Jeśli chcemy podłączyć go do komputera zaopatrzonego w „zwykłe” złącze eSATA, musimy mu zapewnić dodatkowe zasilanie z portu USB – za pośrednictwem osobnego przewodu. Niestety, port USB w czytniku służy tylko do zapewnienia mu owego zasilania. Jeśli chcemy podłączyć czytnik do komputera, który nie ma portu e lub EUHP, musimy skorzystać z konwertera USB-eSATA (choćby Addonics’a).

Strona producenta: www.addonics.com

Zobacz także:
Panasonic przedstawia zintegrowaną kamerę Full HD 3D
Szybkie i pojemne karty CF od Delkina
Pojemne karty SDXC od Panasonica
Nowe karty flash Lexara – szybsze i pojemniejsze
Karty CFast od Super Talent

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.171s.