Celem warsztatów jest pokazanie, jak wykorzystać możliwości sprzętu fotograficznego w tradycyjnej, ale wciąż atrakcyjnej dziedzinie, jaką jest pejzaż. Zajęcia skierowane są do fotografów i miłośników fotografii pejzażowej, mających opanowaną obsługę sprzętu fotograficznego na poziomie średnim lub zaawansowanym.
|
Fot. Stanisław Woś |
Podczas
części teoretycznej przedstawiona zostanie fotografia w ujęciu klasycznym, dokumentalnym oraz eksperymentalnym. Prowadzący poradzi, jak kształtować obraz nie tylko w momencie wykonywania zdjęcia, ale także podczas jego cyfrowej obróbki. Dla koneserów nie zabraknie także porad z zakresu klasycznej techniki ciemniowej. Wykładowca przekaże również tajemnice, jak jednocześnie wydobyć na naszych zdjęciach poszczególne elementy krajobrazu, nie tracąc nic z całości.
|
Fot. Michał Błaszczak |
Zdobytą wiedzę uczestnicy będą mogli zastosować w praktyce podczas
dwudniowego pleneru. Wraz z prowadzącym oraz opiekunem ze strony Wigierskiego Parku Narodowego utrwalą na swoich zdjęciach malownicze jezioro Wigry, rzeki, puszczę, okoliczne pola i łąki, a także na co dzień niedostępne rezerwaty ścisłe. Zdjęcia uczestników zostaną poddane profesjonalnej analizie prowadzącego.
Informacje o prowadzącym:
Stanisław Woś – fotograf, malarz, rysownik, projektant graficzny oraz pedagog. Specjalizujący się w fotografii pejzażowej, brał udział w kilkunastu wystawach międzynarodowych. Na swoim koncie ma także ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych, między innymi: Pejzaż mistyczny, Galeria FF, Łódź, 1994; Tło i jego obraz, Mała Galeria, Warszawa, 2001; czy Pejzaż wyśniony, pejzaż wymyślony, Galeria FF Łódź 2008. Jego prace tworzą także zbiory między innymi Muzeum Sztuki w Łódzi, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Więcej informacji na temat warsztatów: www.akademianikona.pl
Zobacz także:Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki"Fotografuj ludzi jak profesjonalista" - poradnik Roda EdwardsaNagrody w konkursie BZ WBK Press Foto 2010 rozdaneMiędzy prawdą a zmyśleniemWakacyjny plener fotograficznyNikon znów lecą w kosmos – tym razem z BajkonuruAkademia Nikona uczy fotografować kompaktami