Pierwszym produktem firmy była technologia Adobe PostScript, przeznaczona głównie dla wydawców, pozwalająca na wierny wydruk różnorodnych treści graficznych i tekstowych z elektronicznego pliku. Przełomowymi wydarzeniami dla firmy, ale i dla całej branży wydawniczej było wypuszczenie na rynek programów Adobe Ilustrator (1987) i Adobe Photoshop (1990) – aplikacji, bez których nie może się obejść żaden profesjonalny grafik bądź fotograf.
Dziś, po przejęciu w 2005 roku firmy Macromedia i technologii Flash, oprogramowanie graficzne Adobe to trzy kompleksowe pakiety Creative Suite 3 zawierające wszystko co potrzebne do tworzenia publikacji drukowanych, projektowania i animowania stron internetowych, tworzenia i montowania filmów wideo i animacji.
Równolegle, w oparciu o doświadczenia z Postscript, powstał format PDF (Portable Dokument Format) pozwalający zapisywać dokument w niezmienialnej formie, odczytywanej identycznie bez względu na używaną platformę. Na bazie stającego się obecnie standardem ISO formatu, firma rozwinęła wielofunkcyjne oprogramowanie Acrobat, wykorzystywane do bezpiecznej wymiany dokumentów i zarządzania nimi zarówno w biznesie jak i administracji publicznej.
"Pierwszy rok działalności Adobe w Polsce należy podsumować jako bardzo dobry" – mówi Arkadiusz Krawczyk, szef polskiego biura Adobe. "Pomimo tego, że znaczna jego część upłynęła pod znakiem budowania podstawowej organizacji w naszym kraju, udało nam się osiągnąć bardzo dobre wyniki zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym. Niestety ze względu na reguły korporacyjne nie mogę się chwalić dokładnymi cyframi, choć chętnie bym to uczynił."
Zobacz także:Adobe Lightroom 1.3.1 – oczekiwana łatka dla Maków i nie tylkoAdobe Camera Raw i DNG Converter 4.3.1 – poprawki i wsparcie dla nowych modeli aparatówAdobe Flash Player 9 z obsługą standardu wideo H.264Adobe aktualizuje oprogramowanieRecenzja: Adobe Photoshop Elements 6.0 – rozbudowane narzędzie w polskiej wersji językowejAdobe Lightroom – ciemnia cyfrowego fotografa, cz. IVAdobe Lightroom – ciemnia cyfrowego fotografa, cz. IIIAdobe Lightroom – ciemnia cyfrowego fotografa, cz. IIAdobe Lightroom – ciemnia cyfrowego fotografa, cz. IWarsztat: Usuwanie koloru – konwersja fotografii do czerni i bieliAdobe Photoshop: kadrowanie fotografii